Film: Twilight

4. srpna 2010 v 11:20 | Admin |  Twilight
DĚJ :

Isabella (Bella) Marie Swan se stěhuje ze slunného Phoenixu do šedivého Forks, kde neustále prší. Její matka Renée se vdala za baseballového hráče druhé ligy - Phila Dwyera a chystají se hodně cestovat kvůli Philově baseballové kariéře. Bella se po X letech stěhuje zpět ke svému samotářskému otci Charliemu, který si neumí ani uvařit. Začíná zde chodit do školy a dostává od Charlieho dar na uvítanou - červený náklaďáček značky Chevy. Je sice starý a má ledacos za sebou, ale Bella si ho zamiluje.


Dance

Ve škole ji přijmou kupodivu skvěle, až na výjimku - podivuhodného Edwarda Cullena. Pro Bellu je Edward zajímavý... je krásný, chytrý a dost tajemný. I zbytek jeho rodiny je tajemný. Sedává s nimi ve školní jídelně. Nikdy nic nejí a ani nic nepijí a všichni jsou nadpozemsky krásní. Edward ji z nějakého důvodu neustále od sebe odhání. Jednoho rána se Bella probere a venku je náledí. Charlie jí na náklaďáček dal řetězy, takže do školy dorazí vpořádku. Vpořádku ale nedorazí Tyler, při jízdě po parkovišti Bellu málem srazí. Edward, který je na druhé straně školních pozemků, se dostane v jedné sekundě k Belle a zachraňuje jí život. Bella je dost zmatená a snaží se přijít na to, co to s Edwardem je. Edward neustále Belle naznačuje, že je nebezpečný a že by se od něj měla držet dál. Ale je to spíš naopak. Bella je Edwardem přímo fascinována a něco ji k němu neustále táhne.
Jednoho dne si Bella vyrazí s přáteli na pláž La Push, která je v rezervaci místních indiánů - Quileutů. Tam potkává svého dávného kamaráda Jacoba Blacka, který jí prozrazuje historku o Cullenových. Vyplývá z ní, že to jsou upíři, se kterými jeho rod kdysi sepsal jakousi smlouvu. Cullenovi nikdy nepůjdou na na půdu Quileuťanů a ani nikoho nekousnou. To Cullenovým nedělá problémy, jelikož jsou podle svých slov vegetariáni (živí se z krve zvířat). Bella ví, že historka je pravdivá, ale také ví, že už je to stejnak jedno. Do Edwarda se zamilovala a už nemůže zpátky. Bella si s kamarádkami vyrazí do Port Angeles, kde se vydá sama do knihkupectví. Cestou ji napadne parta chlápků a v poslední minutě se objeví stříbrné Volvo a z něj vystoupí Edward... pak jdou spolu na večeři, kde se Edward svěří, že umí číst myšlenky a že má pocit, že musí Bellu neustále chránit. Cestou domů Belle potvrdí, že je upír...
Z Edwardových slov je cítit, že i jemu není Bella lhostejná. Postupně se víc a víc sbližují. Bella poznává blíž Edwardovu rodinu - doktora Carlislea, jeho ženu Esme, Alice, Jaspera, Emmetta a Rosalii. Dozvídá se, že Alice dokáže vidět do budoucnosti, Jasper může měnit nálady okolních lidí, Carlisle má silné sebeovládání co se týče lidské krve, Esme dokáže neskutečně milovat a Emmett má ohromnou sílu. Jednou vezme Edward Bellu na baseball s jeho rodinou. Tam dochází ke komplikacím. Potkávají tzv. Nomády - upíry, kteří cestují po světě a živí se lidskou krví. Když přijdou na to, že Bella je člověk, stáhnou se raději zpátky. Edward ale pozná, že jeden z nich Bellu chce - James. Jeho družka Victorie mu jistě pomůže. Laurent přijde ke Cullenovým domů s varováním, že Jamese nic nezastaví a ať si dávají pozor a že on sám se pojede podívat za spřáteleným klanem Cullenových do Denalli. Začíná lov...

HERCI:

Bella Swan - Kristen Stewart
Edward Cullen - Robert Pattison                                                                                                                     
Rob2


                                                                   

Esmé Cullen - Elizabeth Reaser

Carlisle Cullen - Peter Facinelli
(měl by být blonďák)
Alice Cullen - Ashley Greene
Rosalie Hale - Nikki Reed
(měla by být blonďatá)
Emmett Cullen - Kellan Lutz
Jasper Hale - Jackson Rathbone
(taky blonďák) :-)
Victoria - Rachelle Lefevre


OCENĚNÍ :

Výsledky z MTV Movie Awards 09 aneb co vyhrálo Stmívání (anglicky Twilight):
popcorn

Výsledky z Teen Choice Awards 2009 aneb co vyhrálo Stmívání (anglicky Twilight):VIDEA :ODKAZY:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nessie Nessie | E-mail | Web | 4. srpna 2010 v 13:09 | Reagovat

Ahojík, to jsi asi ty Radu, že? Nebo Terka? N, to je jedno xD, ráda pomohu s blogem, ale dneska odjíždím na Leopoldov, tak až se vrátím, ju? x)

2 Nessie Nessie | E-mail | Web | 4. srpna 2010 v 13:12 | Reagovat

Jinak... Peter Facinelli *Carlisle Cullen* má normálně černý vlasy x), jen kvůli filmu se nechal obarvit x)

3 thetwilightsagaweb thetwilightsagaweb | Web | 4. srpna 2010 v 22:09 | Reagovat

[1]:

ahojík jsem Rubka :D :D :D ale to je jedno :)

4 thetwilightsagaweb thetwilightsagaweb | Web | 4. srpna 2010 v 22:19 | Reagovat

jo a to že by měl bejt blond tak myslim jako ve filmu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama